2019. február 25., hétfő

Kedvenceim a 91. Oscar-gáláról

Szép hetet nektek!

Remekül kezdődött a hét! Tegnap a 91. Oscar Gálán kiosztotta az Akadémia a díjakat. Nagyjából ugyanazoknak szurkoltam akikhez végül a gyönyörűséges szobrok kerültek. Ezúttal is gratulálok minden jelöltnek és díjazottnak! Őszintén bevallom, nem volt energiám fent maradni, hogy megnézzem díjátadó gálát, annak ellenére, hogy tudtam zenélni fog a Queen! 
Ezért reggel ezzel kezdtem a napot a kávém mellé! A díjazottka listája mindenhol elérhető a neten, inkább egy kicsit arról írnék, hogy mely ruhaköltemények voltak a kedvenceim! 
Máris kezdem az elsővel: Lady Gaga ismét fantasztikus volt a megjelenése. Egy fekte selyem ruhát választott, hosszú fekete kesztyűvel,  Alexander Mc Queentől,  Az ékszere pedig egy TiffanyandCo 30 millió dollárt érő a világon az egyik legnagyobb,  128 karátos sárga gyémánt, melyet utoljára Audrey Hepburne viselt a Tiffany Reggelin 1961-ben.


A másik nagy kedvencem Zuhair Murad aki nem tud olyat tervezni ami nekem ne tetszene. Idén kevesebb ruhája volt a vörösszőnyegen, viszont több az Oscar gála utáni partin. Íme  egy a vörösszőnyegről, csillog ragyog benne Molly Sims. 


A másik kedvenc ruhám , a legjobb női főszereplő kategóriában díjazott Olivia Colmen ruhája volt, egy  emeráld színű Práda ruha. Különleges mégis visszafogott, elegáns.


Billy Porternek pedig megint sikerült meglepnie a világot, akár a Grammy díjátadó gálán.  Ugyanis különleges szmoking ruhában jelent meg melyet  Christian Siriano tervezett.  Billy szerint " játszani akartunk a férfias és a nőies között." Sikerült neki. Mert a mai világban már semmi nem evidens. Lehet hogy erre akarta felhívni a figyelmet?!

 A másik észrevételem az Oscar-gálával kapcsolatosan, hogy a pink és árnyalatai igen nagy népszerűségnek örvendett. Nekem túl habos-babos, babásnak tűntek, Gemma Chen Valentino ruhája egyáltalán nem tetszett, túl sok volt, engem tubarózsára emlékeztetett.

2019. február 19., kedd

R.I.P. Karl Lagerfeld

Szép napot mindenkinek!
Nagy veszteség érte m a divatszakmát, 85 éves korában Párizsban elhunyt Karl Lagerfeld a 20. és a 21. szárazad egyik legnagyobb ikonikus divattervezője. Számomra Ő mindig az elegancia és a monumentalitás megtestesítője marad! 
" Je ne veux pas être un réalité dans la vie des autres. Je veux être comme un apparition. Apparaître et disparaître" ( Nem akarok valóság lenni más emberek életében. Szeretném ha olyan lennék mint egy jelenés. Jelenés és eltűnés.)

2019. február 12., kedd

Extravagáns ruhák a 61. Grammy gálán

Szép napot nektek!

A hétvégén volt a 61. Grammy díjátadó, ahol a "klasszikus" báli ruháktól eltérően idén a sztárok inkább az extravagáns különleges ruhákat választották.
Mutatom az egyik kedvencemet Carde B-t aki idén a rap kategóriában történelmet írt, mert az első női rapperként megkapta a gramofont az albumáért. Ezúttal is gratulálok! Mutatom a kagyló ruháját, amivel kapcsolatosan csak negatív kritikát olvastam, pedig szerintem zseniális és a személyiségéhez is nagyon illik. A gálán egy 1995-ben Thierry Mugler által tervezett vintage ruhakülönlegességben jelent meg, tiszteletét tette Botticelli: Vénusz születése című festménye előtt.



A másik különleges ruha amit Katy Perry viselt, szintén negatív kritikákat kapott. Nekem ez is tetszett mert eltér a szokványostól, végre valami amire odafigyel a világ. Engem ez a Balmain ruha egy matrjoska babára emlékeztetett. Mindkettőt szívesen felpróbálnám, el nem tudom képzelni, hogyan lehetett benne mozogni. (:-)
Hamarosan úgyis jön az Oscar gála akkor majd gyönyörködhetünk a szebbnél szebb ruhakölteményekben.
Egy zenei díjátadó simán szólhat részben az extravagáns ruhákról is. Vagy nem?


2019. február 6., szerda

Virágok és smink

Szép napot mindenkinek!

A párizsi haute couture divathéten bemutatott másik nagy kedvencem akiről szeretnék pár mondatot írni, az a Valentino Tavasz/ Nyár 2019 kollekciója. 
Azokat a divatbemutatókat kedvelem, amelyekben van valami csavar, valami különleges. Szeretem ha a rendezvénynek minden részlete ki van dolgozva, minden lépés meg van koreografálva. Sokat dobhat a ruhákon a jól eltalált, hozzáillő kiegészítő, frizura, vagy smink.
Valentino bemutatóján pontosan a smink volt az a plusz ami hozzátett, kiemelte a ruhák szépségét. Csodáljátok ti is a kollekciót! Tavaszra felkészülni!











2019. február 3., vasárnap

Szlogenek és tüll

Szép vasárnapot mindenkinek!

A párizsi  Haute Couture divathét kapcsán még említek egy  avantgárd divattervező páros  Viktor&Rolf, akiktől már egy hete hangos a média. Tavasz /Nyár'19 kollekciójukkal meglepték és kellőképpen felkavarták a port a szakmában és nemcsak. A modellek nagy színes fodros, romantikus tüll ruhákban jelentek meg, minden ruhán egy szlogennel, mint például: "No photos please( Ne fotózzanak!)", "No"." Freedom (Szabadság)"  "I am my own muse"( A saját múzsám vagyok) "Less is more"(A kevesebb több) A kollekciójukhoz 8 km tüll anyagot használtak fel.






















Viktor Horsting és Rolf Snoeren holland divattervezők 1989-ben az Arnham Academy of Art and Design -on  találkoztak. 1992-ben szereztek diplomát aztán együtt kezdtek dolgozni Párizsban, 2000-ben megalapították a viaszpecsétes logóval ellátott márkájukat.
 A művészvilág elég gyorsan befogadta őket annak ellenére, hogy a kollekcióik extravagánsak, az anyagok különleges használata, alkalmazása a szokványostól eltérő volt. Terveztek Ready-to wear kollekciólkat is, 2015-ben ismét visszatértek a haute coutur-hez. Örök kérdés foglalkoztatja, " megvizsgálni a viselhetőség, a funkció és a forma korlátait."



A visszatérésük kollekciója "Van Gogh Girls Tavasz /Nyár 2015" egy három dimenziós műalkotás, íme egyik kedvencem tőlük:


2015 Öszi / Téli kollekciójuk a Wearable Art ( Hordható művészet) képkereteket akasztottak a modellek nyakába, fodor helyett pedig mindenhonnan aranykeretek lógtak.Legjobban ez a kollekciójuk tükrözi a művészet és divat folytonos kapcsolatát.


Kérdés van-e lét jogosultsága a haute couture-nek?  Vagy a felgyorsult tudás alapú fogyasztói társadalomban már csak fast fashion márkák ruháit hordjuk. Az individualizmus pedig olyan szinten uralja a világunkat, hogy már saját magunk múzsái vagyunk?


A külső számít, ezt sulykolják a közösségi médiák, attól vagyok valaki, hogy hányan követnek az Instán? Ilyen kérdéseket vetett fel bennem a legújabb kollekciójuk.
Az üzenete pedig egyértelmű: jobb világot szeretnének.
Ajánlom figyelmetekbe a teljes kollekciót: Viktor &Rolf